Data School

Nieuws

Vacature stageplek BA of MA ‘Journalistiek & Democratie: Coronaberichtgeving’

Deadline sollicitatie: 1 februari 2023 

Stageperiode: vanaf 1 maart 2023 (of eventueel in overleg later) 

Omvang stage: 4 maanden fulltime (38 uur p/w) of 6 maanden parttime (19 uur p/w) 

Stagevergoeding per maand: €400,- bij fulltime en €200,- bij parttime

Locatie: Data School, Drift 13, 3512BR Utrecht. Thuiswerken is mogelijk. Al zijn er vaste teamdagen op kantoor. 

Interesse?

Stuur een korte motivatie en CV naar Dennis Nguyen, via d.nguyen1@uu.nl en Karin van Es, via k.f.vanes@uu.nl 

Voor een interdisciplinair onderzoeksproject binnen de context van de AI Labs Digital Humanities zoeken wij een stagiair. Heb je datavaardigheden uit je bachelor kunstmatige intelligentie, informatica, sociologie, een vergelijkbare bachelor, of heb je die jezelf aangeleerd? Dan kun je ons project versterken als stagiair (kernteam bestaat uit: Dr. Dennis Nguyen, Sahra Mohamed, Alessandra Polimeno, Dr. Karin van Es, Dr. Dong Nguyen en Prof. dr. Antal van den Bosch). Meer specifiek zul je helpen bij het analyseren van coronaberichtgeving (bijv. met behulp van topic modeling, NER, netwerkanalyse) in kranten, ondertiteling, op sociale media en in Tweede Kamer-debatten. 

Je zult soms in teamverband en soms zelfstandig aan een taak werken. Duidelijke communicatie is hierbij belangrijk.

Andere belangrijke kwaliteiten voor deze functie zijn

  • Goede beheersing van de Nederlandse taal.  
  • Goede communicatieve vaardigheden in het Engels.  
  • Ervaring met programmeren in bijvoorbeeld Python of R.   
  • Bedreven in NLP, datavoorbereiding, data-analyse en datamining. 
  • Affiniteit met (het onderwerp van) journalistiek en media.

Wat wij je bieden

De kans om te werken als onderdeel van een interdisciplinair onderzoeksproject (informatie- en computerwetenschap meets mediastudies) in samenwerking met onze externe partner (het AD). Het project is ingebed in de Data School.  

Data School bestaat uit een jong en dynamisch team en bevindt zich in het hart van Utrecht (Drift 13). We hebben dagelijks online contact via Mattermost en we organiseren regelmatig spelavonden en challenges. Iedereen in ons team heeft een andere achtergrond en er is ruimte om je eigen expertise en ideeën in te brengen. Door met ons samen te werken krijg je inzicht in hoe organisaties omgaan met dataficatie.   

Heeft u vragen of opmerkingen? Laat het ons weten! Contact NL
Sending
Feedback

Feedback form

Feedback